fbpx

AOW to firma faktoringowa która od ponad 30 lat oferuje faktoring.

AOW Faktoring S.A. – ul. Traugutta 16B, 42-215 Częstochowa

30 LAT NA RYNKU!

Godziny pracy: 8:00 – 15:00

AOW Faktoring Emisja obligacji o wartości 5 milionów złotych

AOW Faktoring, spółka faktoringowa z Częstochowy, szykuje się do wejścia na rynek obligacji Catalyst. ‘Planujemy pozyskać z emisji obligacji 5 mln zł. W czerwcu powinniśmy już zadebiutować na Catalyst‘ zapowiada Michał Kinkel, prezes częstochowskiej firmy.

W tym tygodniu będzie prowadzona oferta dwuletnich obligacji. Potrwa do 28 maja. Przy emisji spółce doradza Dom Maklerski Noble Securities. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży papierów dłużnych mają pójść na bieżącą działalność – wykup faktur.

Władze AOW Faktoring mogą zdecydować się też na zaoferowanie inwestorom papierów udziałowych. ‘W przyszłości nie wykluczamy wejścia na NewConnect lub główny rynek GPW. Do giełdowego debiutu akcji może dojść w 2012 r.‘ zaznacza Kinkel.

Firmę założył jego ojciec Julian w 1993 r. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Agencja Obrotu Wierzytelnościami Kinkel i Masłowski.

Przed dłuższy czas przedsiębiorstwo skupiało się na obrocie wierzytelnościami. Dopiero od 2005 r. faktoring stał się podstawowym obszarem działalności firm. Teraz jest w tej branży jedną z większych firm niezależnych od dużych grup finansowych.

Spółka, kierowana przez Michała i Juliana Kinkela, współpracuje głównie z małymi i średnimi przedsiębiorstwami. W ubiegłym roku AOW Faktoring zarobił na czysto 1,16 mln zł, przy przychodach wynoszących niespełna 4 mln zł. Wartość wykupionych faktur przez częstochowską firmę sięgnęła 82,3 mln zł. Było to o 6,5 proc. mniej niż w 2008 r.

Ostatni rok był dość trudny dla firm zajmujących się faktoringiem ze względu na załamanie w gospodarce. Najmocniej dotknęło to spółki obsługujące firmy transportowe oraz sprzedające towary za granicę. Dla faktorów działających niezależnie od grup bankowych problemem jest finansowanie.

Władze AOW Faktoring zwracają uwagę, że w tym roku problemem mogą być narastające opóźnienia w płatnościach oraz coraz większe ryzyko braku zapłaty za wykupywane faktury. Pomimo trudności, obroty niezależnych firm faktoringowych powinny wzrosnąć. ASZ

Emisja_obligacji_o_wartosci_5_mln_zlotych.pdf
Gazeta Giełdy PARKIET, 24.05.2010 str. 09
www.parkiet.com

Faktoring