fbpx

AOW to firma faktoringowa która od ponad 30 lat oferuje faktoring.

Czy wiesz, że … 4 kroki do wyboru odpowiedniego Faktora

  1. Jeżeli prowadzimy sprzedaż komisową lub do spółek powiązanych ze sobą kapitałowo raczej nie znajdziemy Faktora który sfinansuje nasze faktury. Tak samo jest w przypadku dużej ilości uzasadnionych zwrotów. Jeżeli sprzedajemy dla większej ilości Odbiorców lub naszymi Klientami są duże firmy na rynku – faktoring to usługa dla nas.
  2. Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam przesłać nasze zapytanie do Faktorów, którzy deklarują obsługę firm o naszym rozmiarze. Są faktorzy, którzy obsługują tylko duże firmy, inni średnie a jeszcze inni firmy mikro i małe.
  3. Jeżeli mamy dużą ilość Klientów i żaden nie jest dominujący ofertę przygotuje dla nas większość Faktorów. Jeżeli jednak mamy jednego dużego Klienta poszukajmy takich Faktorów, którzy deklarują, że są w stanie sfinansować takie transakcje.
  4. Mając na uwadze wykonane wcześniej kroki należy wybrać 2-3 faktorów oraz przesłać zapytanie ofertowe. Przy ich analizie należy brać pod uwagę strukturę kosztową, jak przyznawane są limity na naszych kontrahentów, co dzieje się, jeżeli faktury nie są zapłacone w terminie płatności, jak przesyłane są informacje o bieżącej współpracy.

7_Cash_Management_Rzeczpospolita_12_luty_2010_1.pdf
Cash Management nr 3 – Rzeczpospolita – 12 luty 2010