fbpx

AOW to firma faktoringowa która od ponad 30 lat oferuje faktoring.

AOW Faktoring S.A. – ul. Traugutta 16B, 42-215 Częstochowa

30 LAT NA RYNKU!

Godziny pracy: 8:00 – 15:00

Faktorzy czekają na odbicie (RAPORT)

Światowy kryzys ekonomiczny pociągnął polski faktoring w dół, po trzech kwartałach obroty zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów firm wyniosły 21,6 mld zł, czyli o 13 procent mniej niż przed rokiem. Eksperci prognozują jednak lepsze czasy dla branży, a prognozy mówią nawet o 30 procentowym wzroście obrotów w przyszłym roku.

Pod koniec roku 2009 obroty firm zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów nadal spadają, lecz nie tak szybko jak w pierwszym półroczu – wynika z raportu „Rynek faktoringowy w obliczu spowolnienia gospodarczego”, który opublikował serwis e-prawnik.pl.

Raport podsumowuje III kwartały tego roku na rynku usług faktoringowych. Opiera się m.in. na analizie kwartalnych wyników, przedstawianych przez Polski Związek Faktorów, ilustrując sytuację branży na tle spowolnienia gospodarczego i kryzysu ekonomicznego. W tle pojawiają się dane na temat kondycji różnych sektorów gospodarki, wpływające na wyniki w konkretnym kwartale. Raport odnosi się również do sektora faktoringu niezależnego, w którym funkcjonują firmy niezrzeszone w PZF oraz niepowiązane z żadnym bankiem.

Na polski rynek usług faktoringowych składają się przedsiębiorstwa zrzeszone w Polskim Związku Faktorów, firmy niezrzeszone ? lecz powiązane z różnymi instytucjami finansowymi ? oraz całkowicie niezależni od banków i PZF mali faktorzy.

? Ci ostatni w większości przypadków wywodzą się z szeroko pojętego rynku obrotu wierzytelnościami zajmującego się wcześniej windykacją, wykupem pojedynczych przeterminowanych wierzytelności bądź świadczących usługi brokerstwa finansowego ? wyjaśnia Michał Kinkel, prezes AOW Faktoring, który reprezentuje niezależne firmy faktoringowe i przygotował dla e-prawnik.pl analizę tego segmentu rynku.

Oprócz podsumowania trzech kwartałów znajdziemy w nim również prognozy ekspertów branży dotyczące tego, co czeka rynek usług faktoringowych w ostatnim kwartale oraz w przyszłym roku.

?Zainteresowanie faktoringiem jako formą finansowania przedsiębiorstwa jest w Polsce coraz większe. Konsekwencją będzie wzrost obrotów firm oferujących takie usługi. Zdają sobie z tego sprawę polscy faktorzy, którzy zgadzają się co do jednego: czwarty kwartał wyhamuje spadki, a przyszły rok pociągnie branżę w górę” – mówi Dariusz Madejski, autor raportu „Rynek faktoringowy w obliczu spowolnienia gospodarczego”.

Cały raport w formacie PDF można probrać ze strony e-prawnik.pl lub klikając poniższy link.

raport_faktoring_e_prawnik.pdf
e-prawnik.pl
e-prawnik.pl/pobierz/pdf/raport_faktoring_e-prawnik.pdf