fbpx

AOW to firma faktoringowa która od ponad 30 lat oferuje faktoring.

AOW Faktoring S.A. – ul. Traugutta 16B, 42-215 Częstochowa

30 LAT NA RYNKU!

Godziny pracy: 8:00 – 15:00

Finansowa troska o biznes

Kredytowanie, jak i faktoringowanie są bezpieczne jeżeli wykorzystujemy je w sposób właściwy oraz zgodnie z ich przeznaczeniem. Każda firma posługująca się produktami kredytowymi powinna mieć dostęp również do faktoringu. Tym bardziej, że są one względem siebie komplementarne.

W ramach umowy przedsiębiorca może przelać na firmę faktoringową swoja faktury. W zamian otrzymuje szereg korzyści. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że najważniejszą jest uzyskanie od razu środków finansowych, na które w innym przypadku musiałby czekać co najmniej do terminu płatności faktury, a może i dłużej jeżeli odbiorca opóźni zapłatę.

Utrzymanie płynności – faktoring
Nie mniej ważne są usługi dodatkowe. Do tych podstawowych zalicza się weryfikacja kontrahentów. Firma faktoringowa przed przyznaniem limitu finansowania z reguły przeprowadza dokładną analizę kontrahenta. Dobrze, jeżeli poza samym nadaniem limitu, przedstawi swojemu klientowi wynik takiej analizy oraz wskaże ewentualne zagrożenia związane ze współpracą. Dzięki temu możemy uniknąć zadania się z potencjalnym nierzetelnym kontrahentem oraz wielu problemów z tym wiązanych. Nie mniej ważna jest odpowiednia reakcja w przypadku braku terminowej zapłaty Tu odpowiednie rozeznanie powodów takiej sytuacji, i zaproponowanie odpowiednich rozwiązań, pozwala z jednej strony na utrzymanie kontrahenta w przyszłości, jak również szybkie odzyskanie środków zanim będzie za późno. Wszystko to sprawia że faktoring jest dobrym narzędziem na utrzymanie płynności oraz ograniczenia ryzyka prowadzonej działalności.

Wspólne działanie na rzecz firmy
źeby jednak daną fakturę można było sfinansować musi ona najpierw powstać. To znaczy musi zostać wykonana usługa lub dostarczony towar. A na to też są potrzebne odpowiednie środki obrotowe. I tu może nas wspomóc kredyt. Jest to usługa o wiele mniej skomplikowana, ale dzięki temu też tańsza od faktoringu. Pozwoli na dokonanie niezbędnych zakupów w celu realizacji kontraktu. Bardzo ważne przy kredycie jest aby jego raty spłacane były terminowo, a w przypadku kredytu obrotowego terminowo obsługiwane były odsetki. Dzięki temu bank nie będzie miał powodów do wypowiedzenia takiej urnowy, a współpraca będzie dla nas bezpieczna. I tu z pomocą znowu przychodzi faktoring. Po wykonaniu naszej umowy wystawiamy fakturę i od razu możemy uzyskać za nią środki od faktota. Dzięki temu zawsze mamy zabezpieczone środki na spłatę raty i/lub odsetek. Jak widać na powyższym przykładzie oba produkty są względem siebie komplementarne. Użyte w odpowiedni sposób nawzajem się wspierają. Natomiast wykorzystane w odpowiedni sposób nie dość, że są bezpieczne to jeszcze znacząco ograniczają ryzyko prowadzenia naszej działalności. Należy pamiętać aby przy faktoringu nie przekazywać do finansowania faktur w stosunku, do których mogą być wysunięte zarzuty w związku z nienależytym wykonaniem umowy. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce może ona szybko popsuć nasze relacje z faktorem. Natomiast w przypadku kredytu najważniejsza jest jego terminowa obsługa. Jeżeli trzymamy się tych zasad i korzystamy mądrze z obu produktów jednocześnie, to minimalizujemy z jednej strony koszty finansowe w naszej firmie, oraz ograniczamy ryzyko prowadzonej działalności. Zapewniamy też naszej firmie płynność finansową i możemy tym samym skupić się na realizacji zyskownych transakcji.

Gazeta Finansowa