fbpx

AOW to firma faktoringowa która od ponad 30 lat oferuje faktoring.

AOW Faktoring S.A. – ul. Traugutta 16B, 42-215 Częstochowa

30 LAT NA RYNKU!

Godziny pracy: 8:00 – 15:00

Kategoria: Blog

Przedsiębiorca
Blog
Michał Kinkel

Jakie są zalety faktoringu dla małych i średnich przedsiębiorstw?

W latach 90. faktoring był usługą świadczoną jedynie przez banki i był dostępny tylko dla dużych firm. Wraz z rozwojem mniejszych, niezależnych faktorów zalety stosowania faktoringu mogły poznać również małe i średnie przedsiębiorstwa. (źródło: pexels.com) Dla kogo faktoring? Faktoring z pewnością nie jest potrzebny każdemu, ale zalety z jego stosowania da się odczuć w większości przedsiębiorstw. Jeżeli Twoja firma stosuje odroczone terminy płatności, współpracuje z wieloma różnymi kontrahentami, a przy tym nie cierpi na nadmiar

» czytaj całość
Przedsiębiorca
Blog
Michał Kinkel

Jak unikać „złych” klientów?

Każdy przedsiębiorca miał w swojej historii mniej lub więcej kontrahentów, o których jak najszybciej chciałby zapomnieć. Mało tego, wracając w pamięci do momentu rozpoczęcia współpracy widzimy liczne sygnały, które sugerowały, że coś może pójść nie tak. I zastanawiamy się, dlaczego ich nie dostrzegliśmy lub je ignorowaliśmy.

» czytaj całość
wypłata
Blog
Jakub Barańczuk

Nie nakręcać spirali zadłużenia

Wzrost konkurencyjności na rynku usług faktoringowych wymusił rozszerzenie oferty faktorów i obecnie nie jest to już tylko finansowanie niewymagalnych faktur. Pojawił się bowiem szereg usług, których celem jest dostęp do finansowania na wczesnym etapie realizacji kontraktu. Do takich można zaliczyć faktoring zamówieniowy, faktoring odwrotny, czy przedpłatę.

» czytaj całość
Spotkanie biznesowe
Blog
Aleksandra Jura

Dlaczego szukamy faktora? Część III

W poprzednich postach dotyczących powodów poszukiwania faktora, pisałem o najbardziej prozaicznej i oczywistej przyczynie jaką jest konieczność pozyskania środków finansowych natychmiast, a także opisywałam dodatkową usługą w ramach umowy faktoringowej jaką jest ocena kontrahentów.

» czytaj całość
sala konferencyjna
Blog
Agnieszka Staniec

Faktoringowe deja vu – po każdym upadku zawsze można się podnieść

Kilka lat temu zgłosił się do nas potencjalny klient – producent mebli. Poszukiwał faktoringu, jak większość naszych klientów, z powodu braku płynności finansowej w firmie. Startował w przetargach na jednostki samorządowe lub inne podmioty „państwowe”. Już na starcie potrzebował gotówki, bo zawsze trzeba było wpłacić wadium, a jeśli udało mu się przetarg wygrać to potrzeby gotówkowe były coraz większe.

» czytaj całość