fbpx

AOW to firma faktoringowa która od ponad 30 lat oferuje faktoring.

AOW Faktoring S.A. – ul. Traugutta 16B, 42-215 Częstochowa

30 LAT NA RYNKU!

Godziny pracy: 8:00 – 15:00

Kategoria: Średnie firmy

Przedsiębiorca
Blog
Michał Kinkel

Jak unikać „złych” klientów?

Każdy przedsiębiorca miał w swojej historii mniej lub więcej kontrahentów, o których jak najszybciej chciałby zapomnieć. Mało tego, wracając w pamięci do momentu rozpoczęcia współpracy widzimy liczne sygnały, które sugerowały, że coś może pójść nie tak. I zastanawiamy się, dlaczego ich nie dostrzegliśmy lub je ignorowaliśmy.

» czytaj całość
wypłata
Blog
Jakub Barańczuk

Nie nakręcać spirali zadłużenia

Wzrost konkurencyjności na rynku usług faktoringowych wymusił rozszerzenie oferty faktorów i obecnie nie jest to już tylko finansowanie niewymagalnych faktur. Pojawił się bowiem szereg usług, których celem jest dostęp do finansowania na wczesnym etapie realizacji kontraktu. Do takich można zaliczyć faktoring zamówieniowy, faktoring odwrotny, czy przedpłatę.

» czytaj całość
sala konferencyjna
Blog
Agnieszka Staniec

Faktoringowe deja vu – po każdym upadku zawsze można się podnieść

Kilka lat temu zgłosił się do nas potencjalny klient – producent mebli. Poszukiwał faktoringu, jak większość naszych klientów, z powodu braku płynności finansowej w firmie. Startował w przetargach na jednostki samorządowe lub inne podmioty „państwowe”. Już na starcie potrzebował gotówki, bo zawsze trzeba było wpłacić wadium, a jeśli udało mu się przetarg wygrać to potrzeby gotówkowe były coraz większe.

» czytaj całość
środki finansowe
Blog
Agata Sosnowska - Jarząbek

Faktoring nie dla wszystkich

Niestety są pewne sytuacje w których usługa faktoringu nie może zostać zastosowana np. sprzedaż za gotówkę lub gdy okazuje się, że wierzytelność jest sporna i wymagalna. Istnieją jeszcze inne powody dla których faktor może odmówić finansowania faktur, które postaram się poniżej wyjaśnić.

» czytaj całość
chmury
Blog
Anna Bajerlajn

Wpływ pogody na terminowość zapłat

W branżach charakteryzujących się sezonowością sprzedaży, zapasy najczęściej robi się długo przed rozpoczęciem sezonu, natomiast jego sprzedaż rozpoczyna się  tuż przed i w trakcie trwania danego sezonu. Pojawiają się długie terminy płatności. A to poważne ryzyko.

» czytaj całość
Koparka
Blog
Barbara Adamowicz

Faktoring dla firm budowlanych część I

Wielu faktorów z góry wyklucza świadczenie usług faktoringu dla klientów z branży budowlanej. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak powtarzalności transakcji w długim okresie czasu oraz liczne możliwości potrąceń zapisane w umowach pomiędzy potencjalnym klientem firmy faktoringowej, a odbiorcą. Zobacz, jak to wygląda w AOW.

» czytaj całość
Pieniądze
Blog
Michał Kinkel

Faktoring na żądanie

Faktoring na żądanie szczególnie sprawdzi się dla przedsiębiorstw, które na co dzień nie wykazują zapotrzebowania na gotówkę, i posiadają wystarczającą płynność finansową. Okresowo mogą się jednak pojawiać sytuacje, wymagające jednorazowego zastrzyku gotówki.

» czytaj całość
Faktury
Blog
Michał Kinkel

Usługa opłacalna dla bardzo wielu firm

Faktoring to narzędzie finansowe dla małych i dużych firm, na każdym etapie ich rozwoju. Jest relatywnie proste w zastosowaniu i zapewnia szereg korzyści. Takich jak szybki dostęp do gotówki, czy bezpieczeństwo prowadzenia działalności.

» czytaj całość