fbpx

AOW to firma faktoringowa która od ponad 30 lat oferuje faktoring.

AOW Faktoring S.A. – ul. Traugutta 16B, 42-215 Częstochowa

30 LAT NA RYNKU!

Godziny pracy: 8:00 – 15:00

Nowe obligacje AOW Faktoring na Catalyst

Czerwcowa emisja obligacji spółki faktoringowej przyniosła spółce 2 mln zł wobec 5 mln zł oferowanych. Wcześniej, ani później AOW nie miał problemów z pozyskiwaniem z emisji pełnej puli.

Od czasu, gdy w lutym 2014 r. spółka musiała wykupić obligacje warte 10 mln zł, co zmusiło ją do ograniczenia skali operacji, a później odbiło się na osiąganych wynikach, AOW Faktoring przeprowadzał emisje o wartości 5 mln zł i wszystkie z nich plasował w całości. Wyjątkiem była seria F plasowana w czerwcu ub.r. Oferującym jak zwykle był Noble Securities, który tym razem zdołał pozyskać dla swojego stałego klienta 2 mln zł (minimalna wartość emisji), choć oferta warta była 5 mln zł. Być może zadecydowały o tym liczne emisje publiczne, które Noble Securities organizował w tamtym czasie (Murapol, Capital Park, Ghelamco), być może inne względy. Ostatecznie jednak w grudniu 2015 r. kolejną emisję obligacji AOW Faktoring przeprowadziło już inne biuro maklerskie pozyskując dla spółki pełną kwotę (5 mln zł).

Nowa seria (AOW0618) na Catalyst zadebiutowała we wtorek, ale inwestorzy nie zawarli transakcji, ograniczyli się do wystawienia ofert kupna i sprzedaży (98,8 proc./100,3 proc.), te najlepsze pochodziły zapewne od animatora (Noble Securities). Same papiery nie różnią się istotnie (oczywiście poza datą wykupu) od trzech innych serii AOW Faktoring obecnych na Catalyst. Są to więc obligacje trzyletnie, oprocentowane na 5 pkt proc. ponad WIBOR, zabezpieczone na zbiorze wierzytelności oraz szeregiem kowenantów (np. zadłużenie odsetkowe nie może przekroczyć 4x kapitału własnego).

Starsze serie wyceniane są nieco powyżej nominału, a do transakcji dochodzi regularnie, w czym pomaga nominał obligacji ustalony za 100 PLN.

ems, obligacje.pl
https://obligacje.pl/pl/a/nowe-obligacje-aow-faktoring-na-catalyst