fbpx

AOW to firma faktoringowa która od ponad 30 lat oferuje faktoring.

AOW Faktoring S.A. – ul. Traugutta 16B, 42-215 Częstochowa

30 LAT NA RYNKU!

Godziny pracy: 8:00 – 15:00

Ranking firm faktoringowych

Firma AOW Faktoring to najlepszy faktor w rankingu firm portalu IPO.pl i Hilton Baird Polska, którego patronem medialnym jest „Pulsu Biznesu”.

Julian Kinkel, prezes AOW Faktoring, zdobywał doświadczenie na rynku obrotu wierzytelnościami w założonej wraz ze wspólnikami w 1994 r. Agencji Obrotu Wierzytelnościami Kinkel i Masłowski. Zajmowała się ona zakupem przeterminowanych wierzytelności przemysłowych, a następnie ich sprzedażą, kompensatą bądź windykacją. W 2006 r. przekształcono ją w AOW Faktoring i odtąd oferuje tylko tę usługę.

W przypadku każdego faktora niezwiązanego z bankiem problemem jest zdobycie źródła finansowania. Tendencje są dwie część firm idzie na giełdę, pozostali próbują najpierw zyskać zaufanie instytucji finansowych. AOW Faktoring oprócz kapitałów własnych korzysta z kredytów bankowych i pożyczek, obligacji i refinansowania bankowego.

” Kierujemy naszą ofertę do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Znając różnorodność cechującą tę grupę przedsiębiorstw, nie ustalamy sztywnych procedur, lecz sytuację każdego klienta analizujemy indywidualnie, dopasowując procedury do jego potrzeb i możliwości. Wykorzystujemy nasze doświadczenie wyniesione z okresu, gdy pracowaliśmy z wierzytelnościami przeterminowanymi. Ponadto utrzymujemy płaską strukturę firmy, każdy pracownik podlega bezpośrednio pod zarząd, może więc podejmować samodzielne decyzje. Większa elastyczność oznacza większe ryzyko, dlatego wyzwaniem dla nas jest ciągłe znajdowanie złotego środka między jednym a drugim” wyjaśnia Julian Kinkel. W 2006 r. AOW Faktoring obsłużył 80 firm. W trzech kwartałach 2007 r. 112. W 2006 r. firma sfinansowała około 15 tys. faktur. Klientów w AOW Faktoring obsługuje 12 osób. W rankingu portalu IPO.pl i Hilton Baird Polska, pod patronatem „PB”, faktor z Częstochowy zwyciężył niemal we wszystkich ocenianych kategoriach.

Na podstawie takich kryteriów sporządziliśmy ten ranking

Sporządzając ranking wspólnie z Hilton Baird Polska, ocenialiśmy firmy faktoringowe pod kątem przyszłego klienta, czyli przedsiębiorcy z sektora MSP. W rankingu zaakcentowaliśmy takie kwestie, jak dostępność usługi, szybkość, z jaką przedsiębiorcy mogą uzyskać finansowanie, oraz to, czy firmy faktoringowe idą z duchem czasu, upraszczając proces obsługi klienta przez internet.

Pod uwagę wzięliśmy „dostępność usługi”, ponieważ duże przedsiębiorstwa mają szerszy dostęp do różnorodnych źródeł finansowania, a dla sektora MSP (zwłaszcza młodych firm, z krótką historią), faktoring może okazać się jedynym osiągalnym rozwiązaniem. Dość istotna dla przedsiębiorców jest szybkość uzyskania finansowania. Było to drugie kryterium, które zostało ocenione. Wnioski? Najdłużej na podjęcie decyzji i wypłacenie pierwszej zaliczki muszą czekać klienci banków. Szybsze w działaniu są wyodrębnione firmy faktoringowe, lecz należy pamiętać, że każda transakcja rozpatrywana jest indywidualnie i szybkość reakcji w znacznej mierze zależy od samego przedsiębiorstwa.

Ostatnie kryterium zastosowane przy opracowaniu rankingu to automatyzacja obsługi. Jest ona istotna, gdyż ma wpływ na pracę, czasochłonność i przejrzystość współpracy z faktorem. Nieistotne były wyniki finansowe faktorów. Położyliśmy nacisk na usługę. Dzięki temu przedsiębiorcy będą mieli porównanie, która instytucja faktoringowa zapewni im najlepszą jakość obsługi oraz najszybsze finansowanie.

Dawid Trzeciak z portalu IPO.pl

 

Najlepsi Faktorzy dla Małych i średnich FIRM

1. AOW

2. BZ WBK

3. ING

4. Bibby

5. AF Favor Factor in Bank Polfactor

6. Pekao Factoring Raiffeisen

7. Arvato

8. GMAC

9. Coface

10. DNB GF Premium

11. BGź

12. Millennium

13. Eurofactor

14. Columbus

15. Magellan

16. Kredyt Bank

17. PKO BP

żródło: www.ipo.pl

 

Bartosz Dyląg, Puls Biznesu wyd. 2457, s. 22
www.pb.pl