fbpx

AOW to firma faktoringowa która od ponad 30 lat oferuje faktoring.

AOW Faktoring S.A. – ul. Traugutta 16B, 42-215 Częstochowa

30 LAT NA RYNKU!

Godziny pracy: 8:00 – 15:00

Ruszamy z blogiem dla średnich firm

Pieniądze

faktoring dla średnichŚrednie przedsiębiorstwo – według definicji  to przedsiębiorstwo, które: 1) zatrudnia mniej niż 250 pracowników oraz 2) jego roczny obrót nie przekracza 50 milionów euro lub całkowity bilans roczny nie przekracza 43 milionów euro.

Średnie przedsiębiorstwo w polskich warunkach to już naprawdę duża firma. Można mówić o zawodnikach wagi ciężkiej. W takich firmach inżynieria finansowa, oraz dbanie o płynność jest szczególnie ważne. Trzeba bardzo umiejętnie korzystać z zewnętrznych źródeł finansowania, takich jak kredyt, leasing, faktoring, oraz kredyt kupiecki, tak aby żadne z nich nie stało się zbyt dominujące. Każde spowolnienie koniunktury lub sytuacja nadzwyczajna która wystąpi w naszej firmie może na tyle zaniepokoić naszych wierzycieli, że mogą oni zarządzać spłaty długu. I mają do tego prawo, w końcu to ich pieniądze. Dobrze wtedy mieć różne alternatywy tak aby nie zostać postawionym pod ścianą. Możliwość płynnego przejścia z jednego źródła finansowania na inne to spory atut.

Oferta AOW dla średnich przedsiębiorstw przygotowana jest z myślą o wypełnieniu takiej właśnie luki. Kiedy dodatkowe finansowanie potrzebne jest od zaraz. Możemy bardzo szybko uruchomić faktoring i zapewnić niezbędne środki dla utrzymania płynności. Zauważyliśmy, że taka możliwość czasami okazuje się bezcenna. Przydaje się zwłaszcza przy dużej sezonowości sprzedaży. Albo kiedy realizujemy kilka dużych kontraktów na raz. Lub gdy jesteśmy w okresie przejściowym, w trakcie uruchamiania nowych źródeł finansowania.

Ten blog będzie traktował o tym, jak średnie firmy mogą wykorzystać faktoring do finansowania swojej działalności. Że może to być zarówno główne źródło finansowania, jak również pomocnicze albo wręcz doraźne. W jaki sposób dzięki faktoringowi budować przewagi konkurencyjne. Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo obrotu. I jak szybko uruchomiony faktoring może czasami uratować nam skórę.
Będziemy przytaczać ciekawe artykuły na temat faktoringu, oraz opisywać zarówno polski rynek faktoringowy jak też tendencje jakie zachodzą na świecie. Zachęcamy do czytania, komentowania oraz wyrażania własnych opinii na przedstawiane przez nas tematy.