fbpx

AOW to firma faktoringowa która od ponad 30 lat oferuje faktoring.

Ruszamy z blogiem dla mikroprzedsiębiorstw

Faktoring dla mikro przedsiębiorstw

Faktoring dla mikroMikro firmy – według definicji to przedsiębiorstwo, które: 1) zatrudnia mniej niż 10 pracowników oraz 2) jego roczny obrót nie przekracza 2 milionów euro lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów euro.

Zostawmy jednak na bok oficjalne definicje. W AOW za mikroprzedsiębiorstwa uważamy firmy najmniejsze, często jednoosobowe działalności rodzinne. Tam gdzie powstaje pomysł i do jego realizacji często angażuje się cała rodzina. I na przekór wszystkiemu wychodzi. Ciężka praca i zaangażowanie prowadzi do wymiernych wyników. Tak jak każda firma, również te najmniejsze wymagają odpowiedniego kapitału do wzrostu. I tu często zaczynają się schody. To świetnie że nam wychodzi, ale na zdolność kredytową trzeba sobie zapracować. Słyszymy że potrzeba rok lub dwa lata historii, że potrzeba hipoteki na zabezpieczenie itp. Tylko skąd to wziąć jeżeli jesteśmy na początku naszej biznesowej drogi?

W AOW doszliśmy do wniosku że faktoring to doskonałe narzędzie pozwalające finansować rozwój firmy o każdym rozmiarze – również tej najmniejszej. Jeszcze kilkanaście lat temu nie istniała żadna oferta na rynku pozwalająca skorzystać z faktoringu firmom mikro. Byliśmy jednymi z pierwszych którzy taką możliwość stworzyli. Wtedy nam też nie wróżono sukcesu. Zewsząd słyszeliśmy że tak się nie da, że ryzyko za duże itp. A jednak zawierzyliśmy naszej intuicji bo przecież sami też zaczynaliśmy od zera. Też byliśmy mikrofirmą bez zewnętrznego kapitału na start i jednak nam wyszło. A skoro wyszło nam to czemu ma nie wyjść innym i czemu nie powinniśmy im w tym pomóc?

Tak powstałą pierwsza oferta skierowana do tych najmniejszych podmiotów. Bez ograniczeń jeżeli chodzi o minimalny wymagany obrót, okres funkcjonowania na rynku, minimalną wartość finansowanej faktury itp. Jednocześnie umożliwiliśmy firmom korzystanie z faktoringu wtedy kiedy trzeba, bez żadnych kosztów stałych związanych z umową. Wiadomo – na początku liczy się każdy grosz. Proste zasady funkcjonowania umowy oraz przejrzystość to cele które nam przyświecały.

Po kilkunastu latach i finansowaniu które zapewniło rozwój całej masie mikro przedsiębiorstw widzimy że postąpiliśmy słusznie. Postanowiliśmy też podzielić się szerzej wiedzą w zakresie finansowania mikroprzedsiębiorstw oraz wykorzystaniu faktoringu w utrzymaniu płynności finansowej od początku naszej przygody z biznesem.

Na blogu będziemy prezentować sposoby na wykorzystanie faktoringu do uzyskania przewagi konkurencyjnej. Postaramy się też przedstawić jak w oparciu o faktoring zapewnić sobie możliwość szybszego rozwoju. Będziemy też informować o ciekawych wydarzeniach poruszających tematykę faktoringu, oraz szerzej finansowania, dla mikroprzedsiębiorstw. Zachęcamy do czytania, komentowania oraz wyrażania własnych opinii na przedstawiane przez nas tematy.