fbpx

AOW to firma faktoringowa która od ponad 30 lat oferuje faktoring.

30 lat na rynku

Linia czasu:
2019

Kapitały własne spółki przekroczyły wartość 20 mln zł

2014

Firma faktoringowa AOW na przestrzeni 20 lat swojej rynkowej działalności uczestniczyła w kształtowaniu polskiego rynku obrotu wierzytelnościami. Jako jeden z pierwszych niezależnych i niebankowych faktorów przyczyniła się także do tego, że usługi faktoringowe stały się dostępne dla mikro i małych przedsiębiorstw.

2009

Pierwsza emisja obligacji korporacyjnych oraz debiut na rynku Catalyst, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie. Spółka, we współpracy z Rebit Consulting z Krakowa, wdraża jeden z najnowocześniejszy programów faktoringowych. Dzięki temu nasi Klienci uzyskują możliwość podglądu zawieranych transakcji przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

2006

Spółka uznaje faktoring za swoją podstawową usługę i staje się jednym z pierwszych niezależnych faktorów w Polsce.

2005

Następuje dynamiczny rozwój usług faktoringowych świadczonych przez Spółkę. Tym samym dostęp do faktoringu uzyskują mniejsze podmioty, które wcześniej były z tego rynku praktycznie wykluczone.

2004

Spółka uczestniczy w powołaniu Polskiego Związku Windykacji i staje się jednocześnie jednym z pierwszych 6 członków – założycieli. Organizacja ta skupia firmy działające na rynku windykacji należności i obrotu wierzytelnościami. Julian Kinkel zostaje wybrany do Zarządu Związku.

2002

Do oferty usług świadczonych przez Spółkę zostaje włączony faktoring dla małych przedsiębiorstw. W styczniu 2002 zostaje zawarta pierwsza umowa faktoringowa.

1998

Cena zakupu pakietu wierzytelności po raz pierwszy przekracza sumę 1 miliona złotych.

1994

Pierwsze zakupy wierzytelności na rachunek własny. Rozpoczyna się publikacja wierzytelności oferowanych do sprzedaży w cotygodniowych tabelach w najpoczytniejszych gazetach ogólnopolskich – Rzeczpospolitej, Gazecie Finansowej, Nowej Europie, Parkiecie, Pulsie Biznesu. Spółka aktywnie uczestniczy w budowie nowo powstającego rynku obrotu wierzytelnościami. W tym czasie Spółka ma w swojej ofercie wierzytelności najpopularniejsze w latach 90-tych XX wieku, m.in. kopalń, PKP, hut, stoczni, cementowni szpitali, a także wierzytelności układowe i ugodowe.

1993

Grudzień 1993 założenie Spółki – pierwsza nazwa: Agencja Obrotu Wierzytelnościami Sp. z o.o.. Udziałowcy to Kinkel S.A., Julian Kinkel oraz Jerzy Masłowski. Przedmiot działalności to obrót wierzytelnościami i windykacja.